Duben a květen v naší družině

V dubnu na nás čekalo několik důležitých úkolů. Kromě velikonočních výrobků – kuřátek a vajíček v osení – jsme si museli po dlouhé zimě uklidit naši školní zahradu, aby se nám na ní pěkně kreslilo křídou nebo skákala guma.

Dalším naším úkolem bylo vyrobit indiánské záložky a náhrdelníky z těstovin pro naše mladší kamarády, protože k nám během „Školy nanečisto“ zavítali předškoláci, kterým jsme ukázali nejen školní družinu, ale i školní třídy, tělocvičnu a jídelnu.

Když se objevily deštivé dny, vrátili jsme se v družině k hrám a soutěžím. Zkusili jsme si nakreslit, co bychom chtěli vidět klíčovou dírkou, jak je těžké kreslit nohou, nebo postavit nejvyšší věž. Starší děti se věnovaly práci se dřevem, mladší si vyrobily ptáčky na větvičce. A taky jsme nesměli zapomenout na čarodějnický slet. Vyráběli jsme pavoučí sítě, luštili čarodějnické hádanky, učili se zaklínací formule, a než skončil duben, hezky jsme si zalétali na koštěti. Jakmile vysvitlo zase sluníčko, vrátili jsme se na louku a nasbírali hromadu pampelišek, ze kterých jsme si uvařili výborný pampeliškový sirup, mňam!

A to už jsme se pomalu blížili k jednomu z nejkrásnějších dní v roce – ke Dni matek. Pro naše milé maminky jsme vytvořili spoustu láskyplných dárečků a pilně pro ně nacvičovali vystoupení. Všechno dobře dopadlo, maminky – i tatínci – byli dojatí a spokojení.

Fotografie naleznete ve fotogalerii školní družiny.