Nocování ve škole

Nocování žáků 6. třídy ve škole

Žáci 6. třídy měli velký zájem přespat ve škole, a tak jim paní učitelka Mikulíková připravila nocování ve škole.

V neděli 19. 6. navečer se 10 šesťáků sešlo před školou, všichni vybavení spacáky, dekami a polštářky a všichni natěšení na jedno noční dobrodružství.

Během večera měli žáci možnost se nejprve ubytovat ve školní knihovně, pak si zasportovat v tělocvičně a na hřišti a před večeří se jim předvedl záchranářský pes Keisy. Dobrovolníci se nechali takzvaně „vystěkat“ buď ukrytí pod dekou, nebo v prostorách školní zahrady.

Na večeři si šesťáci opekli špekáčky a klobásky a vyzkoušeli také opečené marshmallow. Kolem osmé hodiny se všichni přesunuli do cvičné kuchyňky a upekli si cookies. Část snědli hned a část si nechali na snídani.

Jakmile se začalo stmívat, všichni se převlekli do pyžam a chvilku se zabavili ve školní knihovně, která je zároveň i školní družinou. Žáci si zahráli půjčené stolní hry a vybrali si film, který si pustí před spaním.

Na závěr byla pro šesťáky připravena úkolová cesta temnou školou. Jeden po druhém procházeli budovu jen s čelovkou, po cestě hledali lístečky s nápisy, které si museli zapamatovat, a ve své třídě se museli podepsat na připravenou podpisovou listinu.

Usínání sice šesťákům trvalo dlouho a večerka se protáhla, ale ráno o půl sedmé všichni vstávali odpočatí a spokojení. Po společné snídani, kdy si žáci sami připravili čaj, kakao a cereálie s mlékem, a po prvním zvonění už se všichni přesunuli do třídy, kde čekali na první vyučovací hodinu.