Výlet 6. třída

Výlet 6. třídy do Olomouce do Pevnosti poznání

Dne 9. 6. 2022 se žáci 6. třídy vypravili na školní výlet do Olomouce. Na programu byla návštěva Pevnosti poznání, procházka Bezručovými sady a prohlídka historického centra města.

Cesta vlakem tam i zpět se mírně protáhla kvůli závadám na železnici, ale i tak jme cestu zvládli v pohodě, a to například i díky tomu, že jsme se část cesty do Olomouce zabavili procvičováním angličtiny s dvouletým anglicky mluvícím spolucestujícím.

Jakmile jsme dorazili na olomoucké hlavní nádraží, vydali jsme se pěšky k Pevnosti poznání. Tam jsme se před vstupem občerstvili a pak jsme společně prošli všechna tři patra se čtyřmi expozicemi – o historii města nazvanou Do historie!, přírodovědnou expozici s názvem Živá voda, expozici plnou hlavolamů a nejrůznějších her Rozum v hrsti a expozici Světlo a tma. Nejvíce nás zajímal gyroskop, na kterém se někteří z nás nechali i pořádně zamotat.

Po krátké procházce přes park jsme dorazili na Horní náměstí, prohlédli jsme si olomoucký orloj a sloup Nejsvětější trojice, a pak jsme se na hodinku rozešli po náměstí, abychom se naobědvali a nakoupili nějaké suvenýry v výletu.

Pak už nás čekala jen přímá cesta z náměstí kolem Katedrály svatého Václava a kolem Pedagogické fakulty, kde studovala na třídní paní učitelka, zpět na vlakové nádraží. Nachození a vyhřátí sluníčkem jsme rádi usedli do vlaku a nechali se odvážet zpět domů.

Přestože byly na tento den hlášeny lokální bouřky, Olomouc nás přivítala krásným počasím a to vydrželo po celý den. Déšť nás čekal až při návratu do Starého Města. Výlet jsme si moc užili a rádi se do Olomouce podíváme znovu – příště třeba do ZOO.