Slovácké divadlo je náš kamarád…

Poslední dny se u nás ve škole prolínaly se Slováckým divadlem.

V pondělí jsme s žáky 7. – 9. tříd navštívili divadelní představení „Kdy už bude po válce“, které úchvatnou formou doplnilo poznatky žáků z oblasti historie – života za první světové války.

Nádherně nám na to pak navázalo scénické čtení z knihy Veroniky Válkové – Vznik ČSR 1918 (Velezrada se trestá), které nám u nás ve škole přednesli herci Tereza Hrabalová, Jiří Hejcman a David Vacke z divadelní společnosti Pierrot.

V příštím týdnu začíná ve Slováckém divadle další cyklus divadelního předplatného, kterého se také účastníme, a díky kterému zhlédneme během roku 6 divadelních představení. První s názvem Kocourkov – Brod.

Aby to našim malým školáčkům nebylo líto, zhlédli taktéž jedno představení scénického čtení a to z pohádek Miloše Macourka Zuzanka a písmenka a Žlutá bunda s pokaženým zipem.