Scénické čtení

Úterý 30. listopadu, 8:00. Žáci páté třídy se přesouvají ze své učebny do červené družiny. Překvapeně se zdraví s paní vychovatelkou Vackovou a jejím manželem, kteří je zde čekají…

Oba, bývalí herci Slováckého divadla, si pro naše děti připravili aktivitu, která je má naučit, jak se nebát scénického čtení.

Samozřejmě, že nám nejprve předvedli své herecké kvality, a dětem přečetli ukázku z knihy Roalda Dahla Čarodějnice.

V další části dopoledne se pak děti pod jejich vedením učily, jak se zbavit ostychu, jak správně vyslovovat, hovořit s výrazem, nepolykat koncovky a jiné herecké fígle. Nakonec žáky paní učitelka rozdělila do skupinek a v těch si sami začali připravovat ukázku scénického čtení. Lektoři jim k tomu vybrali pohádky Miloše Macourka. Páťáci se svých textů vůbec nezalekli a připravili si velmi pěkné ukázky scénického čtení. O tom, že je tento způsob čtení zaujal svědčí i to, že se rozhodli na svých scénkách ještě dále pracovat a co nejvíc je podle rad lektorů vylepšit.