Mikulášská obchůzka

V úterý 6. 12. se žáci deváté třídy převlekli za čerty a anděly a spolu s Mikulášem se vydali na mikulášskou obchůzku po třídách prvního stupně a na návštěvu do mateřské školy.

Všichni si své masky připravili poctivě, čerti byli strašidelní, andělé půvabní a Mikuláš se do své role dokázal perfektně vžít a zhostil se této funkce zodpovědně. Do každé třídy deváťáci vstupovali za zpěvu písničky „V pekle sudy válej“, kterou s upraveným textem a s kytarovým doprovodem nacvičili v hudební výchově.

Mikulášská družina věděla, co ji v každé třídě čeká, kolik je tam hříšníků a za co mají naopak žáky pochválit. Velké poděkování patří všem paním učitelkám za to, že tyto informace pro Mikuláše předem pečlivě připravily.

Žáci prvního stupně, přípravné třídy i děti ze školky se na mikulášskou družinu už těšili a každá třída Mikuláši, andělům a čertům zazpívala nějakou písničku nebo zarecitovala básničku. Za odměnu pak dostaly všechny děti od andílků malé dárečky – lízátka nebo sáčky s perníčky a ovocem.

Deváťákům se mikulášská obchůzka líbila a bavilo je vidět, jak která třída reaguje na řádění čertů a na Mikulášovy výtky. Nahlédli do toho, jací jejich mladší spolužáci vlastně jsou a jak se ve vyučování chovají. Všichni kladně zhodnotili to, že žáci naší školy dokáží dělat něco pro sebe vzájemně.

Žáci 9. třídy