Koncert CM Réva

Po delší kulturní pauze, způsobené koronavirovými opatřeními, do naší základní školy dne 15. 6. 2022 opět zavítala CM Réva, se kterou jsme byli zvyklí potkávat se pravidelně.

Během koncertu nám muzikanti představili hudební nástroje, které tvoří cimbálovou muziku, a zahráli nejen písničky lidové, ale i moderní, jazzové nebo klasiku. V podání cimbálové muziky jsme mohli slyšet Smetanovu Vltavu, písničky od kapely Queen, filmovou hudbu, čardáš nebo Jožina z Bažin.

Koncert byl doprovázen vědomostními otázkami ze světa hudby, za které mohli žáci získat odměny v podobě propisky, žvýkačky a malého kalendáře.

Všichni žáci si spolu s CM Réva rádi zazpívali a při většině písní je doprovázeli tleskáním.

Muzikantům z CM Réva děkujeme za příjemný a veselý kulturní zážitek a budeme se těšit na další setkání.