Exkurze do Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves

V tomto školním roce již proběhly dvě exkurze do světa praxe, žáci měli již možnost navštívit Kafé Uprostřed a hovořit s majiteli o slastech a strastech podnikání a také zúčastnit se soudního jednání ve věci domovního práva.

Ve čtvrtek 14. 11. 2019 v odpoledních hodinách zájemci o oblast lázeňství a gastroslužeb absolvovali exkurzi do Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves, s.r.o. Prošli si prostory lázní, zjistili, bez kterých profesí se lázeňství neobejde.

Exkurze do Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves

Lázně fungují jako celistvý systém služeb pod jednou střechou: příjemné ubytování, restaurace a to nejdůležitější – plně vybavený balneoprovoz. Ten zahrnuje komplexní léčbu zaměřenou na nemoci kožní (zejména lupénky), nemoci pohybového aparátu, oběhové, neurologické a onkologické onemocnění v remisi.

Odborná rehabilitační lázeňské péče a zdravotnická služba funguje 24 hodin denně. Zdrojem léčivé vody jsou dva místní sirné prameny. Součástí je i kolonáda s obchůdky, kavárna s venkovním posezením a dětským koutkem, sluneční terasy. To vše ještě doplňuje multifunkční sportovní areál – tenisové a volejbalové hřiště a minigolf.

Z výše uvedeného vyplývá, že oblast lázeňství zahrnuje širokou škálu žádaných profesí z oblasti zdravotnictví, podnikání, stravování a gastroslužeb.