Den Země – 4. třída

Každý rok se již 50 let slaví 22. dubna Den Země, a tak jsme se čtvrťáky tomuto významnému dnu také věnovali pozornost.

Ve škole jsme si vytvořili flipbooky, což jsou pracovní listy formou bloku, které si děti samy dovytvářejí. U tvorby flipbooku jsme diskutovali o naší Zemi a její ekologii. V pracovních činnostech jsme zrecyklovali stará trička, ze kterých jsme díky pár střihům nůžek vyrobili tašky všech velikostí.

Úkolem na distanční výuku bylo pak poslat fotku, jak se staráme o naši Zemi, co každý z nás může dělat. Někdo vyrazil do přírody posbírat odpadky, jiný třídil odpad doma a někdo se o přírodu postaral.

Doufáme, že lidstvo se o jediný svůj domov bude dobře starat, aby tu mohly spokojeně žít i další generace lidí.

Mgr. Jitka Střižíková